»Na žalost so številni pozabili na preventivne ukrepe.«
»To je treba prenašati tudi na starše in otroke. Da se zavedajo, da je bolje, da otrok, ki smrka, ni v bližini rizičnih ljudi, na primer starih staršev.«
»Bolezen povzroča zaužitje hrane ali vode, okužene z bakterijo Vibrio cholerae...«
»Pri hudourniški poplavah tudi protipoplavne vreče včasih ne pomagajo, je pa dobro, da se vreče postavijo pred garažna in vhodna vrata. Treba je spremljati natančno radarsko sliko padavin in se umakniti na višje, če ni druge možnosti.«
»Vsi, ki so na poplavljenih območjih, naj umaknejo stvari iz kletnih prostorov, naj umaknejo svoje avtomobile na višje ležeča področja. Hkrati naj zaščitijo objekte s protipoplavnimi vrečami in naj ravnajo seveda v skladu z navodili civilne zaščite in pa samozaščitno.«
»Ne bo škodilo, če na nekaterih mestih, ki jih seveda lastniki dobro poznajo, postavijo kakšno vrečo na garažna vrata ali pa na vhodna vrata. To je pet minut dela, lahko pa prihrani veliko škode in strahu.«
»Imunologinja Susan Bueno meni, da je glavni vzrok porasta nova različica, pri tem pa naj bi ljudje v poletnih mesecih 'pozabili' na osnovne ukrepe, kot sta nošnja mask in umivanje rok.«
»S tem okužbo ustavite, še preden se razbohoti.«
»Preden se zapusti objekt (hiša, stanovanje, poslovni prostor …), je treba preveriti, ali so okna zaprta, vrata zaklenjena, da v bližini ni orodij, s katerim bi si lahko nekdo pomagal pri nasilnem vstopu. Glede na primere, s katerimi se policisti srečujemo, je še najučinkovitejše, da osebe, ki se jim zaupa (sosedi, prijatelji …), vedo, kdaj lastnika ni doma.«
»Poznamo predvsem dva preventivna ukrepa: nameščanje mrež in zaščitni premaz, ki bobra odvrača.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju